רשלנות רפואית בהריון ולידה
עורך דין יוסף גיברי

קריטריונים חשובים לבחירת עו"ד רשלנות רפואית

בעשורים האחרונים אנו שומעים לא מעט על מקרי רשלנות רפואית שנידונו בבית המשפט, וזיכו את מי שתבע מוסד רפואי – בפיצוי כספי גדול. ואכן ישנם מקרי רשלנות שמובאים לבית המשפט, זאת על ידי עורכי דין המייצגים את התובעים. בכך ניתן לקבל פיצוי שיעזור להתאושש מן הנזק של הטיפול הרשלני. 

מקרים כאלה ואחרים של נזק שנגרם למטופלים – קורים בשל מגוון סיבות – החל  מהתעלמות מטענות של יולדת, עד למקרים של רשלנות רפואית, אבחנה לא נכונה באבחון מקצועי, מתן תרופות מרשם לא מתאימות, לידה מכשירנית שלא הצליחה, הרדמה כללית שהובילה לנכות, וכדומה. 

אם אתם חשים כי בטיפול הרפואי שניתן לכם חלה התרשלות: חשוב לפנות אל עורך דין מקצועי שיספק לכם ליווי וייצוג מול בית המשפט. אבל כיצד בוחרים עו"ד רשלנות רפואית? הנה כמה קריטריונים לבחירה: 

מקצועיות

בראשית יש לבחון את המקצועיות של עורך הדין, כאשר כבר באתר האינטרנט שלו יש לבדוק האם הוא מקצועי. חשוב לבדוק כמה שנות ניסיון יש לעורך הדין, האם רשלנות רפואית (דיני נזיקין) היא המומחיות שלו, וכיצד הוא מנגיש את המידע באתר. בכך תוכלו לבצע סינון ראשוני נכון, בין פרקליטים. 

הצלחות בפועל והמלצות

כאשר אתם בוחרים עו"ד בכל תחום, יש לוודא כי הוא מומלץ. המלצות כאלה אפשר לקבל מחברים ובני משפחה. נוסף לכך, בעולם אינטרנט מהיר – ניתן לחפש את אנשי המקצוע המומלצים גם דרך רשתות חברתיות וגם בעזרת פורטלים שעוסקים בבעלי מקצוע. בכך אפשר להיות בטוחים שאתם בוחרים איש מקצוע מתאים. 

ייעוץ ויחס אישי

כאשר אתם יוצרים קשר עם עורך הדין, מומלץ מאד לבדוק האם הוא מקנה לכם שיחת ייעוץ חינם, האם הוא מתייחס לפניה שלכם במהירות, ותוך כמה זמן הוא מטפל בעניינכם. זה נכון, משפטנים הם אנשים עסוקים מאד שמבלים את רוב זמנם בבתי המשפט – ובכול זאת, מן הראוי שתקבלו יחס טוב ושירות מהיר. 

חיפוש קטעי עיתונות ופרסומים

נסו לחפש דרך האינטרנט קטעי עיתונות ופרסומים אודות זכיות של עורכי דין בתיקי רשלנות רפואית. בך אפשר למצוא באתרים ייעודיים: פרסומים אודות פסקי דין לפי חיפוש שמו של המשפטן. באמצעות קטעי עיתונות, תוכלו להבין מי הוא האדם שייצג אתכם בתביעה. 

הצעת מחיר ודרך התשלום

לבסוף יש לבצע השוואת מחירים בין הצעות מחיר שתקבלו מכמה פרקליטים. ישנם עורכי דין שעובדים על פי אחוזים מסכום הפיצוי שתקבלו, וישנם כאלה שיגבו שכר טרחה או מחיר שעתי. בחנו את המחירים ושלבו אותם עם בחירה מושכלת באיש מקצוע מיומן, מנוסה ואמין. בכך תוכלו לקבל את הפיצוי המתאים, בעת רשלנות רפואית.

Be Sociable, Share!