רשלנות רפואית בהריון ולידה
עורך דין יוסף גיברי

ביטוח בריאות – להגיע מוכנים ללידה

לא מעט נשים, אשר חושבות להיכנס להריון מסתמכות בדרך כלל על ביטוחים משלימים של קופת חולים. ביטוחים אלו מציעים להן מגוון רחב של טיפולים ובדיקות אשר נכללים בסל של הקופה, ומנקודת המבט שלהן זה מספיק.

אך אם בוחנים את העניין לעומק, הרי שזה לא נכון רק להסתפק בביטוח של קופת חולים, אלא מוטב גם לעשות ביטוח פרטי, על מנת שיהיה ניתן ליהנות מכל הכיסויים האפשריים באופן מלא. גם אם זה כרוך בתשלום נוסף, עדיין, מבחינה כלכלית, שלא נדבר על שאלות חשובות של בריאות, זה הרבה יותר משתלם להחזיק גם ביטוח כזה.

ביטוח בריאות של חברה פרטית מאפשר לקבל סדרה ארוכה של טיפולים, בדיקות ותרופות אשר קופת החולים איננה מתחייבת להעניק, דברים שאינם נכללים בהכרח בסל הבריאות, שלא נדבר על זה שבמקרים רבים, חברת הביטוח תדע לספק את השירות הרבה יותר מהר מאשר קופת חולים. למשל, אם יש צורך לבצע בדיקה מסוימת בהקדם או רוצים לבצע בדיקה מבלי לחכות בתור, הרי שבעזרת ביטוח בריאות פרטי זה אפשרי, בעוד שבקופת חולים ייתכן מאוד שלא יהיה ניתן ליהנות מזה.

ביטוח בריאות פרטי מאוד עוזר בתקופת ההיריון ליהנות משקט נפשי. אף אישה (וגם לא בן זוגה) לא רוצה להתמודד בתקופה זו עם לחצים מיותרים. גם אם קופת חולים תדע לספק את כל השירותים הנדרשים, הרי שביטוח משלים לא מבטיח לספק את מה שמעבר למה שהקופה מתחייבת, וגם לא תמיד במועד שהאישה מעוניינת בכך. לכן כשמחזיקים ביטוח פרטי, אפשר להיות רגועים ושקטים שאכן יהיה ניתן לקבל את כל השירותים הנדרשים ובזמן.

ביטוח טוב גם לפני ואחרי תקופת ההיריון

אך ביטוח בריאות עוזר לא רק בתקופת ההיריון אלא גם בתקופה שלפני וכן אחרי. אם אנחנו מסתכלים על התקופה שלפני, הרי שישנם ביטוחים שמאפשרים לקבל טיפולי פוריות שלא דרך קופת חולים אלא דרך חברת הביטוח, בבית חולים פרטי שהחברה עובדת איתו, במועדים הרבה יותר קצרים, עם יותר נגישות וזמינות לרופאים.

אחת הדוגמאות הקלאסיות לכך שביטוח בריאות פרטי יכול לעזור לנשים שעומדות להיכנס להריון, הן בדיקות גנטיות. הקופה ממנת חלק מהבדיקות אך לא את כולן, בדיקות מסוימות צריך לשלם עליהן. בעזרת ביטוח פרטי, אפשר לבצע את הבדיקות מבלי לשלם עליהן את הסכום המלא שנדרש עבורן.

בתקופה שאחרי, גם היא כמובן תקופה מהותית, ביטוח פרטי יכול להבטיח מגוון רחב של טיפולים ובדיקות אשר האישה יכולה לעבור על פי הצורך. בחלק מהמקרים ייתכן מאוד שהקופה תעניק את אותן בדיקות בדיוק, אך ברמה אחרת, בין אם זה בקשר של רמת שירות, נוחות, זמינות. אלה דברים שיכולים להיות מאוד מהותיים עבור אישה שזה עתה ילדה וצריכה לעבור בדיקה כזו או אחרת.

Be Sociable, Share!