רשלנות רפואית בהריון ולידה
עורך דין יוסף גיברי

מהי העמותה למשפט ציבורי

אם יש מערכת חשובה בכל אחת מהמדינות זו מערכת המשפט, כי למרות שכל אחד מאיתנו זכאי לחופש הבחירה ולחופש לעשות מה שהוא רוצה, עדיין יש חוקים שמאגדים אותנו בתור אנשים ובתור חברה. החוקים האלה באים להגן עלינו, ובכל פעם כאשר נגרם נזק לאחד מאיתנו הוא יוכל לפנות אל מערכת המשפט כדי לנסות לגרום לכך שהצדק ייצא לאור.

השאלה הנשאלת היא האם מערכת המשפט שלנו עדיין אמינה ועדיין ערכית כמו שהיינו רוצים לראות אותה, כי כידוע, השחיתות מגיעה לכל פינה. זו בדיוק האחריות של העמותה למשפט הציבורי, כי העמותה הזאת חרתה על דגלה לשמור על טוהר מערכת המשפט ועל הערכים שלה.

מי יכול לקחת חלק בעמותה

אחת הבשורות הטובות הן שכל מי שרוצה יוכל לקחת חלק בעמותה הזאת, וכל מי שהנושא קרוב לליבו יימצא פעילות שבהן הוא יוכל לקחת חלק. העמותה מצליחה לשמור על טוהר מערכת המשפט בישראל, בין היתר, על ידי דיונים שהיא מקיימת ועל ידי הרבה ימי עיון וכנסים שונים. זו דרך שגורמת למודעות של הקהל הרחב לנושא הזה, וכך למעשה העניין נהייה של כולם ולא רק של חברי העמותה. עמותה למשפט ציבורי זו לא המצאה ישראלית, אם כי בישראל העמותה הזאת קיימת כבר משנת 1988, כי למעשה  היא מהווה סניף ישראלי של הארגון הבינלאומי למשפט חוקתי.

פעילויות בכל השנה

המאפיין העיקרי של העמותה למשפט ציבורי, מלבד הערכים שלה, אלא הפעילויות הרבות שמתקיימות בנושא במהלך כל השנה, וזה מה שמייחד אותה גם מהרבה עמותות אחרות. כולנו מכירים את אותן עמותות שקמות אך לא מחזיקות מעמד, בדרך כלל בגלל קשיים כלכליים או בגלל שזה דורש הרבה מאוד השקעה. יחד עם זאת, כאשר מדובר על העמותה למשפט ציבורי אפשר לראות שכבר מיום ההקמה שלה היא קיימת ומצליחה לקחת חלק נכבד ביותר בחיי הקהילה, כך שאין ספק שיש לה משמעות רבה. יש רבה בעלי תפקידים בעמותה וכל אחד אחראי על תחום אחר שיותר נוגע לליבו ושיותר מתאים לו, כך שלמעשה העמותה מביאה לידי ביטוי את הכישורים של כל החברים בה. הכנסים השונים מתייחסים למקרים פרטיים שקרו או בתוך גבולות מדינת ישראל או במקומות שונים, והדיונים סביב הנושאים האלה בהחלט מובילים לכך שיהיה שינוי. חשוב ביותר לשמור על מערכת המשפט שלנו כי זה הבסיס לחברה שאפשר לחיות בה לאורך שנים.

Be Sociable, Share!