רשלנות רפואית בהריון ולידה
עורך דין יוסף גיברי

מגשר גירושין לזוגות שרוצים להתגרש

גם מי שלא עבר מעולם הליך גירושין יודע שמדובר בדבר קשה מאוד, בין אם יש ילדים ובין אם אין. מה שיכול להפוך את הגירושין לעניין מכוער הוא הבעיות וההתלבטויות שעולות בקרב בני הזוג המתגרשים, שאלה עלולות ליצור מתחים, סכסוכים ועימותים שמעכבים את התהליך. בעזרתו של מגשר גירושין אפשר למזער את הנזק, כיוון שהוא עוזר לבני הזוג שרוצים להתגרש להגיע יחד לפתרונות הנכונים עבור כל בעיה או דילמה, לטובתם ולטובת הילדים שלהם.

הגישור לאורך הליך גירושין למעשה נותן לבני הזוג דרך להגיע לעמק השווה בהתאם לצרכים של התא המשפחתי, וכל זאת באווירה מעט יותר נעימה, אם אפשר לומר, מזו שיש במרבית מקרי הגירושין. מגשר גירושין בעל יכולות גבוהות בניהול של משא ומתן ומציאת פתרונות לבעיות, יכול לעזור לבני הזוג לסיים את התהליך מהר יותר ועם כמה שפחות ויכוחים.

למה בכלל צריך מגשר?

הסיבה לעימותים בין בני זוג שמתגרשים היא יציאה מכלל שליטה, שזו נגרמת בעקבות סערת רגשות. אם כן, בני הזוג נותנים לרגשות שלהם, ואולי אף לאגו שלהם, להיכנס באמצע ולהפריע להליך. התפקיד של המגשר הוא אם כן להוביל את המשא ומתן בין שני הצדדים תוך שימוש בחשיבה רציונלית שעוזרת להם להגיע להחלטות הנכונות עבורם ועבור הילדים, וכך הם יכולים לא רק להגיע להסכמים אלא גם לחיות בשלום זה לצד זה.

מכאן אפשר לראות שגישור במהלך גירושין נועד למנוע סכסוכים ועימותים, ובמקביל להגביר את הנכונות לשיתוף פעולה מתוך הבנה שמשא ומתן שנעשה ברוח טובה ובאופן רציונלי פועל לטובת האינטרסים של שני הצדדים. בעקבות זאת, התהליך מהיר יותר וגם הרבה פחות יקר, והכי חשוב, הוא מאפשר להורים מתגרשים לשמור על יחסים טובים עבור הילדים.

הבסיס שלפיו פועל כל מגשר גירושין הוא חשיבה של "כאן ועכשיו". במילים אחרות, המגשר מנסה למנוע מבני הזוג לפעול מתוך רגשות ומחשבות ולמעשה מטען רגשי שנוצר בשל אירועי העבר, ולפעול מתוך מה שיהיה נכון להמשך הדרך. בעזרת המגשר, משא ומתן יכול להתנהל תוך הקשבה אמתית של כל אחד מהצדדים לדבריו של הצד השני, תוך שימוש בהסברים רציונליים וטיעונים שיש להם בסיס.

אם כן, בעזרתו של מגשר גירושין אפשר להימנע או לצמצם משמעותית את הצורך בעורכי דין, שלעתים יכולים רק לפגוע בהליך בשל הלך רוח של יציאה למלחמה. לעומתם, המגשר יוצא מנקודת הנחה שההליך יכול להסתיים כך שכל הצדדים מרוצים או מסופקים וללא רגשות טינה בין בני הזוג.

Be Sociable, Share!