רשלנות רפואית בהריון ולידה
עורך דין יוסף גיברי

אודות שירותי נוטריון

לא מעט אנשים מתבקשים מדי פעם לפנות אל נוטריון ונשארים פעורי עיניים, ולו כי מקצוע מעין זה אינו פופולארי כמו מגשר ולא כמו עורך דין, אך יחד עם זאת יש סיטואציות שלא מאפשרות בחירה, ועל כן אם גם אתם בימים אלו התבקשתם להיעזר בשירותיו של נוטריון, נראה שגם אתם תשמחו להכיר מספר עובדות חשובות ואף מרגיעות בכול הנוגע לכך. נתחיל:

נעים להכיר

ראשית נוטריון הנו בעל מקצוע אשר תיפקד לפחות כעשר שנים כעורך דין ורק לאחר מכן עבר הכשרה ייעודית. מכאן שמתוקף תפקידו נוטריון רשאי לערוך לאמת ולאשר אינספור מסמכים, כך שדי במסמך חתום על ידו על מנת שהוא יהווה עדות מכריעה בבית המשפט. אי לכך יש לנוטריון כוח רב ועל כן החוק עושה כל מאמץ על מנת להגן על טובת הלקוח, ולו באמצעות מגוון מיסוכי הגנה, כאשר כאן נדון בשניים מהם: ועדת מפקחת ועלות מפוקחת.

ועדה מפקחת

שנרחיב? ובכן מעל הנוטריון ישנה ועדה מפקחת אשר מוודאת את טוהר המידות של כלל ההתנהלות, כך כאשר מגיעה תלונה היא בודקת היטב את הדברים ובעת הצורך מפקיעה את רישיונו של הנוטריון. כמו כן, הוועדה אוסרת על הנוטריון לפרסם פרטיים אישיים אודות הלקוחות, מחייבת אותו לנהל ארכיון מסודר, מונעת ממנו שיתופי פעולה עם אנשי מקצוע שאינם בעצמם נוטריונים ואף אוסרת עליו לשדל לקוחות שייקחו אותו ולא אחר.

עלות אחידה

מבחינת עלות, גם כן מדובר בנישה מאוד מעניינת, וזאת כי לעומת כמעט כל מתן שירות אחר, במקרה זה כל סוג של שירות מראש יבקש תשלום אחיד (אפילו הנחה אין להעניק מלבד שלושה מקרים שמוגדרים מראש), כך שאין זה משנה אם פונים אל נוטריון שיושב במרכז הארץ או לחלופין אם פונים אל נוטריון שיושב במקום נידח, ואף אין זה משנה אם מדובר בנוטריון בעל רזומה מדהים וניסיון רב לעומת המצב ההפוך. מכאן שהלקוח יכול לדעת מראש שכל נוטריון יעניק לו את אותו שירות ללא קשר לעלות, אך פה כמובן יש לסייג ולציין שכן יש פרמטרים אשר מייעלים את בחירת הנוטריון, כאשר במקרה זה מדובר בזמינות של הנוטריון להעניק את השירות הרצוי, במיקום של הנוטריון (מבחינת נוחות הגעה) וכמובן ברמת החיבור האישי אל הנוטריון.

מתפקידי הנוטריון

לבסוף נעניק מגוון דוגמאות עבור שירותי הנוטריון, ועל כן נציין שהוא עשוי לאשר שאדם מסוים אכן מי שהוא טוען להיות, שהוא רשאי להעניק תרגום של מסמכים, לאשר תרגומים של מומחים, לחתום על הסכם ממון בין בני זוג, להעמיד צוואה ללא עדים, לאשר נכונות של מגוון מסמכים, לערוך העדה של מסחר סחיר, להעניק ייפוי כוח וכדומה, כך שהוא איש מפתח במגוון סיטואציות ועל כן טוב לדעת שיש פיקוח מלמעלה.

Be Sociable, Share!