רשלנות רפואית בהריון ולידה
עורך דין יוסף גיברי

מידע על עורך דין רשלנות רפואית

אנשים רבים חשים שהם נפגעו בשל רשלנות רפואית. יש אנשים שמרגישים שהטיפול הרפואי שקיבלו  לא היה תקין והיה רשלני. יש אנשים שלא יודעים אם הייתה רשלנות רפואית במקרה שלהם. הם מעוניינים להתייעץ אם הייתה רשלנות רפואית במקרה שלהם. טיפולים רפואיים עלולים לגרום גם לבעיות ונזק. לפעמים הבעיה מתרחשים בגלל שהטיפול הרפואי היה רשלני.

האם הטיפול היה רשלני?

אנשים רבים מגיעים לבית חולים או לכל  מוסד רפואי אחר. שם הם מקבלים טיפול שלדעתם  היה רשלני. אם כתוצאה מהטיפול הרפואי נגרם נזק ניתן להוכיח שהטיפול מהרפואי לא ניתן כראוי. יש לעתים בסיס לתביעה בגין רשלנות רפואית.  אנשים רבים מגישים תביעות שהבסיס שלהם הוא רשלנות רפואית. לצורך זה יש חשיבות לבחור עורך דין רשלנות רפואית מנוסה ובקיא בתחום זה. עורך דין אשר מטפל בתחום רשלנות רפואית הוא עורך דין רשלנות רפואית אשר מכיר את תחום הרפואה וגם תחום המשפט.

טיפול בכל ענפי הרפואה

 יש עורכי דין שהם גם רופאים אך זה לא תמיד הכרחי. עורך דין רשלנות רפואית מקבל עם השנים ניסיון רב ומכיר תחומים רבים ברפואה. גם אם עורך הדין הינו רופא זה לא מה שייתן מענה בהכרח לכל תחום ברפואה. כי כל רופא מתמחה בתחום ספציפי ועורך דין רשלנות רפואית צריך לדעת לטפל במגוון תחומים ברפואה.

נוהל סביר של עבודה

לכל תחום של רפואה יש נוהל סביר של עבודה ויש נהלים כלליים שתופסים לכל הרופאים. כך למשל רופא פנימאי נדרש גם לפעול באופן סביר בתחום שלו וגם לעמוד בדרישות הכלליות שנדרשות לכל רופא. החוק המוביל בתחום זה הוא חוק זכויות החולה. זה ההיבט המשפטי בתחום של רפואה ומשפט. במשפט העוסק ברשלנות רפואית גם ההיבט הרפואי ייבחן וגם ההיבט המשפטי ייבחן. לרוב אדם מהשורה לא בטוח אם בוצעה רשלנות רפואית לכן כדאי להתייעץ עם עורך דין בתחום זה  בכדי להבין אם יש בסיס לתביעה של רשלנות רפואית.

בנית תיק בחוכמה

עורך דין טוב של רשלנות רפואית יידע לבנות עבורכם תיק מאורגן ובנוי היטב שיוגש לבית המשפט בצורה מסודרת.  כהתחלה כדאי להתייעץ עם עורך דין אם כדאי להגיש את התביעה ומה הסיכוי שלה. פגישה ראשונה אצל עורך דין אינה עולה לרוב כסף רב, או שעולה סכום לא גבוה, ויש לה חשיבות רבה לגבי המשך ניהול התיק. יש עורכי דין שגובים שכר טרחה קבוע ויש עורך דין שמבססים את שכר טרחה על אחוזים מסכום הפיצוי שהלקוח יקבל בסוף התביעה.  חשוב למשל לזכור כי אחת הזכויות הבסיסיות של החולה היא לקבל מהמוסד הרפואי בו טופל את כל המסמכים הרפואיים שקשורים בטיפול בו. תיק רפואי הוא לא הרכוש של הגורם המטפל אלא שייך למטופל. זכותו המלאה של המטופל לקבל העתק של התיק הרפואי.

Be Sociable, Share!