רשלנות רפואית בהריון ולידה
עורך דין יוסף גיברי

מידע על תהליך פשיטת רגל

באחד הפרקים המפורסמים ביותר של סדרת הטלוויזיה האמריקאית, "המשרד", צועד מייקל סקוט (מנהל המשרד) למרכז המשרד ומודיע בקול רם וברור כי הוא מכריז על פשיטת רגל. כמה דקות מאוחר יותר, נכנס לחדרו אחד העובדים ומסביר לו בסבלנות שעצם ההכרזה על פשיטת רגל, לא תורמת מאום להכרה בו כפושט רגל.

מובן שמדובר בסיטואציה מופרכת לחלוטין שנועדה בסך הכול לשרת את הקומדיה, אך מתברר כי רוב האנשים לא באמת יודעים במה כרוך הליך פשיטת הרגל, מה היא מטרתו של ההליך ועד כמה הוא מורכב.

בחנו את עצמכם

רוב הסיכויים שאם תתבשרו על כך שאתם צריכים לעבור ניתוח להסרת שומה, תדאגו לקבוע תור אצל רופא עור ושאם תשמעו רעשים חשודים שיעלו מאזור המנוע של הרכב שלכם, לא תשתהו יותר מדי בטרם תיגשו למוסך. האמת היא שרוב האנשים נוהגים בדיוק בצורה הזו ולכן לא פשוט להבין כיצד זה הגיוני שכל כך הרבה אנשים מתניעים את הליך פשיטת הרגל, מבלי להיעזר בגורם מקצועי, כשהכוונה היא לעורך דין פשיטת רגל.

מה הם התפקידים של עורך דין פשיטת רגל?

  • מידע מקצועי ואמין – אחד התפקידים החשובים ביותר והקריטיים ביותר של עורך דין פשיטת רגל הוא לנתח את מצבו של החייב ולספק לו מידע מקצועי בנוגע לאפשרויות הפתוחות בפניו, ההשלכות שלהן, המשמעויות שלהן והיתרונות מול החסרונות של כל אחת ואחת מהן. מבלי להתייעץ עם עורך דין פשיטת רגל, רוב הסיכויים שאלטרנטיבות מוצלחות יותר, לא יילקחו בחשבון.
  • מקסום סיכויי ההצלחה של ההליך – כל כך הרבה דברים יכולים להשתבש במסגרת הליך פשיטת הרגל, עד שאין זה פלא שפחות משליש מהבקשות לפשיטת רגל המוגשות מדי שנה, אכן מבשילות לכדי צו פשיטת רגל בסופו של דבר. רק איש מקצוע מנוסה ואחראי, יכול לדאוג לכך שכל ההליכים הבירוקרטיים והמנהליים הקשורים בפשיטת הרגל, יתבצעו באופן המדויק ביותר, על מנת שהחייב ימקסם את סיכויי ההצלחה של ההליך.
  • תנאי הסדר חוב נוחים – בגדול מטרת הליך פשיטת הרגל היא לסייע לחייב להחזיר את חובותיו בהתאם ליכולותיו ולקבל הפטר על מנת שיוכל לפתוח דף חדש בחייו האישיים והעסקיים. הדרך הארוכה לקבלת ההפטר יכולה להיות דרך המלך במקרה הטוב ודרך חתחתים במקרה הפחות טוב. עורך דין איכותי יוכל להילחם לטובת הלקוח ולדאוג לכך שיקבל את תנאי ההחזר האטרקטיביים ביותר שישנם, בהתאם למצבו הפיננסי ויכולת ההחזר הריאלית שלו.
  • פיקוח על התנהלות החייב – לסיום נציין כי התנהלות החייב עלולה להמיט אסון על הליך פשיטת הרגל. לפיכך תפקידו של עורך הדין כולל גם מתן הסברים לחייב בנוגע לאופן שבו עליו לנהל את חייו לאורך הדרך עד לקבלת ההפטר, כדי שלא יחבל בתום לב בהליכים המורכבים והרגישים.
Be Sociable, Share!