רשלנות רפואית בהריון ולידה
עורך דין יוסף גיברי

נהגתי בשכרות – האם אפשר לצאת מזה?

החוק האוסר על נהיגה בשכרות הוא מחמיר מאד, ובהתאם לכך נהגים רבים נתפסים מדי שבוע כאשר בדמם נמצאת רמת אלכוהול העולה על המותר בחוק. מלבד מעמד הבדיקה המשטרתית הלא נעים, חשוב לדעת כי יכולות התמרון של הנהג באותו רגע הינן מוגבלות מאד. כך למשל, אם יתנגד הנהג לביצוע בדיקת הינשוף הוא יואשם באופן אוטומטי בנהיגה בשכרות, ולכן עדיף לו לבצע את הבדיקה למען הסיכוי שאולי הוא יימצא נקי. דיני התנועה בישראל הינם מחמירים ומורכבים מאד, ולכן יש צורך באיש מקצוע הבקי בהם כדי לדעת כיצד להתנהל מול הרשויות במקרים של עבירה על החוק.

למה מומלץ להיעזר בשירותיו של עורך דין נהיגה בשכרות?

במקרה שנתפסתם כאשר אתם נוהגים תחת השפעת אלכוהול, חשוב ליצור קשר בשלב מוקדם ככל האפשר עם עורך דין נהיגה בשכרות, ואפילו לחפש מספרי טלפון של עורכי דין באינטרנט ולהתקשר לאחד מהם כבר במעמד הבדיקה. בשיחה ראשונית קצרה בה תפרטו בפני עורך הדין את המקרה, הוא ידריך אתכם כיצד להתנהל מול השוטר העומד בפניכם – על מה חשוב להקפיד ומה אסור לעשות, וכך תצמצמו את היקף העונש בהמשך. חשוב להבין כי דוקא במעמד בו אפשרויותיכם מוגבלות, כל מילה שתגידו תהיה משמעותית, ובשל כך עורך דין נהיגה בשכרות הוא המפתח להקלה רבה ככל הניתן בעונשכם במעמד המשפט.

מהו העונש על נהיגה בשכרות?

העונש המינימלי הקבוע בחוק על נהיגה בשכרות הוא פסילת רשיון הנהיגה למשך שנתיים, כאשר ניתן להגדיל את כמות הזמן ולהוסיף על כך גם הגבלות נוספות. עורך דין נהיגה בשכרות לא רק יפעל לצמצום העונש למינימום זה, אלא במקרים מסוימים הוא יוכל אפילו להראות במעמד המשפט כי אין ראיות המוכיחות באופן חד משמעי את העבירה על החוק, וכך ישתפר מצבכם לאין שיעור. זכרו כי ביצוע שיחת הטלפון לעורך דין ברגע המפגש עם השוטר היא זכותכם המוגנת בחוק, וכפי שהוסבר קודם, מומלץ מאד לנצל אותה מכיוון שהיא קריטית לקביעת העונש בהמשך.

האם קרה שנהגים נמצאו נקיים במשפט?

מקרים בהם הנהג מזוכה לחלוטין מעונש על נהיגה בשכרות הינם אמנם נדירים, אך בנסיבות מסוימות, אותן מכיר כל עורך דין לתעבורה לעומק, ניתן לזכות לגמרי במשפט, אם לא להקל את העונש בצורה משמעותית ואפילו הרבה מתחת למינימום של שנתיים פסילה. לכן ב"רגע האמת" בו מתבצעת הבדיקה, חשוב לשמור על קור רוח ולא לראות את המצב כבלתי הפיך, ולהתייעץ מיד עם איש המקצוע המתאים, וכך להקל באופן מכריע על גזר הדין.

Be Sociable, Share!