רשלנות רפואית בהריון ולידה
עורך דין יוסף גיברי

מתי נצטרך נוטריון בעת רשלנות רפואית?

נזקים שנגרמו בשל רשלנות רפואית עשויים להוות חוויית חיים מטלטלת. הגורמים המקצועיים שאנו תפסנו כאמונים על שלומנו ובריאותנו, שהפקדנו את ביטחוננו בידיהם בתחושה שהם היעד האמין ביותר לטיפולינו, הסבו לנו נזק בלתי הפיך. כדי לבסס כי נזקים אלו אכן מהווים רשלנות רפואית, אמנם, הדרך עשויה להיות ארוכה למדי. הבחירה בצוות המשפטי המתאים היא קריטית על מנת להבטיח כי הצדק אכן ייצא לאור והאשמים יועמדו לדין. במהלך העבודה המשפטית האינטנסיבית לביסוס הראיות על גרימת הנזקים, נזדקק בין השאר גם לשירותיו של נוטריון. מתי נזדקק לשירותיו ולאילו מטרות? על כך ברשימה הבאה.

מהו תפקידו של הנוטריון?

נוטריון הינו עורך דין מנוסה ואמין, אשר צבר ידע מקצועי ויוקרה רבה בתפקידו. לא כל עורך דין מן המניין יכול לקבל את הסמכות לשמש כנוטריון, עליו תחילה לעמוד במספר קריטריונים מחייבים:

  • על עורך הדין להיות אזרח ישראל.
  • עליו להיות נעדר הרשעות שיש עמן קלון.
  • עליו לעסוק במקצוע עריכת הדין במשך עשר שנים לכל הפחות.
  • עליו להיות חבר בלשכת עורכי הדין ללא היסטוריה של השעיות.
  • במידה ויעמוד בכל התנאים הללו, יהיה עליו לעבור הכשרה מיוחדת שבסופה, יקבל הכרה מהמדינה.

הנוטריון למעשה מקבל את סמכותו של משרד המשפטים לאשרר את אמינותם ותוקפם של מסמכים בעלי משמעות משפטית. בהליכים מנהליים ומשפטיים רבים, חתימתו של הנוטריון מספקת תוקף לראיות ועשויה לעשות את כל ההבדל בין הוכחה שיש לקחת במלוא הרצינות ובין מסמך חסר משמעות המוטל לקרן זווית. הנוטריון יכול לאמת אותנטיות של חתימה, תוקף מסמכים רפואיים ותעודות שונות, לאמת את נכונות תרגומם של מסמכים שונים, לאשרר חוזים ותעודות ועוד.

מקומו של הנוטריון במשפטי רשלנות רפואית

על מנת לבסס רשלנות רפואית, נדרש בראש ובראשונה לבסס יסוד עוולה. היינו, כי אכן ישנו קשר סיבתי בין מעשיו ומחדליו של איש הצוות הרפואי, אשר ניתן להגדירם כהפרה של חוקים, נהלים והזהירות הסבירה, ובין הנזק שנגרם. לשם כך, יש לאסוף נתונים רפואיים רבים. חוות דעת רפואית על ידי מומחה, דו"חות מבתי החולים ותוצאות בדיקות הם רק חלק מהחומרים אשר יש לעשות בהם שימוש כדי לבסס קשר נסיבתי כזה. כאן בדיוק נכנס לתמונה הנוטריון.

הנוטריון יוכל לספק את חתימתו המאשררת את נכונותן ותוקפן של תעודות רפואיות שונות, מסמכים מטעם גורמים רפואיים או מנהליים שונים כמו המוסד לביטוח לאומי למשל ולספק תוקף משפטי רב חשיבות שיקנה אמינות נוספת לראיותיך וטיעוניך.

טיפול מוקדם הוא המפתח

במידה ויש לך חשד סביר כי נגרם לך נזק כתוצאה מרשלנות רפואית, חשוב לא לאבד אף רגע. יש לפנות בהקדם לעורך דין מקצועי ומנוסה המתמחה ברשלנות רפואית ולהיעזר בשירותיו של נוטריון על מנת לאמת ולתקף את המסמכים אשר עשויים לבסס את גרימת הנזק. טיפול מהיר ומוקדם יעלה את הסיכויים כי יהיה באפשרותך לקבל את הפיצויים המגיעים לך.

Be Sociable, Share!