רשלנות רפואית בהריון ולידה
עורך דין יוסף גיברי

עורך דין ביטוח לאומי

כאשר פונים למוסד הביטוח הלאומי, לעיתים עושים זאת ללא מספיק ידע בנוע למה צריך לעשות, איך התהליך מתבצע, מה באמת מגיע לנו ומה אנחנו זכאים לקבל.

לפעמים אנחנו לא יודעים לאיזו מחלקה צריכים לפנות ואלו מסמכים למלא. עורך דין ביטוח לאומי, עם כל הניסיון והידע העשיר שלו בתחום יכול לסייע לנו.

הבירוקרטיה במוסד ביטוח לאומי

אדם בעל מוגבלות פיסית או נפשית זכאי לקצבה מהביטוח הלאומי, התהליך להגשת בקשה הוא ארוך, מייגע ומתיש. לתהליך יש מספר שלבים:

ראשית, התובע מתבקש למלא מסמכים, יש למלא את המסמכים המתאימים הנדרשים להמשך התהליך, לפעמים ממלאים טופס שהוא לא מתאים כלל למה שאני זקוקים, משום שיש המון טפסים בתחומים שונים בעלי שמות מבלבלים, ולא תמיד זה ברור איזה טופס צריך למלא. מילוי טופס לא נכון יגרום לעיכוב בקבלת הזכאות או אי קבלת הזכאות כלל אם לא יידעו, האירו או עזרו לנו במציאת הטופס הנכון.

לאחר שליחת הטופס, יש לקחת הצהרות בריאות מרופאים, יש לגשת לרופאים שונים בהתאם לסוג הנכות ולקבל מהם הצהרה לגבי הנכות, כאשר מזמנים לוועדה רפואית, שבה נקבעת לרוב הזכאות לנכות, רצוי מאוד להגיע אם ההצהרות של הרופאים, כל זאת דורש זמן, התרוצצות, לחץ, כאב ראש מיותר ובעיקר המון סבלנות, כל זאת יכול להיות מאוד קשה לאדם בעל מוגבלות. ולא תמיד יודעים מה לעשות, לאילו רופאים לגשת? מה בדיוק צריך לבקש? האם מה שהרופא כתב זה מתאים? לפעמים אין לנו מספיק ידע.

יתרון בפניה לעו"ד ביטוח לאומי

אדם שמגיש בקשה לקבלת קצבה לא תמיד יקבל, גם אם הוא במצב פיסי קשה, בעקבות כמות האנשים שמגישים בקשות שקריות לביטוח לאומי, קשה להאמין לכל אחד שהוא באמת זכאי, לכן לעיתים אפילו בן אדם משותק בכיסא גלגלים לא יקבל דבר. לעיתים ביטוח לאומי יכול להצהיר שאנחנו לא זכאים כאשר יכול להיות שאנחנו בהחלט זכאים, יש צורך להוכיח את הנכות ואת הזכאות, ולא כולם יודעים כיצד להיות מוכנים לכך ומה להגיד בוועדה הרפואית.

לא תמיד אנחנו מודעים לזכאות שלנו, לפעמים אנחנו לא מודעים לכך שהמוגבלות שיש לנו הופכת אותנו לזכאים, לא כולם חשופים למידע הזה, ולא תמיד מספרים לנו, לכן יכול להיות שיש המון אנשים שמגיעה להם קצבה מביטוח לאומי והם לא יודעים או לא בטוחים שמגיע להם, ולעיתים גם שאנו מנסים להגיש ומקבלים תשובה שלילית אנו בטוחים שככה צריך להיות, שאנחנו באמת לא זכאים. וזה לא תמיד נכון.

עו"ד ביטוח לאומי יכול לסייע מאוד, בעזרת ליווי מקצועי בכל משך התהליך דואגים שאדם זכאי, יקבל את כל מה שמגיע לו. כאשר מגישים בקשה בעזרת עו"ד ביטוח לאומי בעזרת המקצועיות, הידע, ההכוונה והניסיון, הסיכוי לקבל את מה שמגיע לנו ולא פחות מזה הוא יותר גדול.

Be Sociable, Share!