רשלנות רפואית בהריון ולידה
עורך דין יוסף גיברי

עורך דין לתאונת פגע וברח

במונחים משפטיים – תאונת פגע וברח היא תאונה שבה מעורב נהג אשר אינו מוכן למסור את פרטיו האישיים, ללא קשר למידת אשמתו. חשוב מאד לציין כי די בכך שנהג יהיה נוכח באירוע שבו  הוא פגע ברכב אחר ולא יימלט מהמקום, אך יימנע ממסירת פרטים לגורם אחר המעורב. רוב מקרי תאונות הפגע וברח מסתיימות לצערנו בהמלטות מהמקום, אך חשוב להבין גם את המשמעות המשפטית, כי היא יכולה לההפך לעניין פלילי  בתוך רגע.

כאשר מדובר בתאונת דרכים שבה התנגשות בין כלי רכב והינך זקוק שירות עורכי דין תאונות דרכים מומחים – הפיצוי בגין פגיעת גוף מלכתחילה מגיע מביטוח החובה של המבוטח המעורב – כך שברמה המיידית הוא מכוסה (לגבי פגיעת רכוש, שבו אין כיסוי – תאונת פגע וברח הינה עבירה פלילית – כך שהעניין עובר לטיפול משטרתי, ובמידה והאשם יימצא – החובות שייפלו עליו גדולים ומקיפים בהרבה מעבר להפעלת ביטוח צד שלישי.

השאלה מה קורה כאשר הנפגע בתאונת שרשרת הוא הולך רגל או רוכב אופניים, שעליו אין ביטוח חובה, וגם אין מי שניתן לתבוע באופן ישיר.

במקרים שכאלו – על הנפגע בתאונת הדרכים להגיש תביעת פיצויים ל"קרנית – קרן לפיצוי נפגעי תאונת דרכים". קרנית הינה תאגיד המשמש כחברת ביטוח רשמית וממוסדת, והליך התביעה מולה מתבצע בדיוק כמו פתיחת תיק תביעה מול כל חברת ביטוח אחרת.

במסגרת התביעה, על הנפגע להוכיח כי אכן היה מעורב בתאונת פגע וברח, וזאת על-ידי עדויות של עוברי אורח, הגשת תלונה במשטרה (עניין מחייב במקרה שכזה), טפסים רפואיים המעידים על פציעה. לאחר שיוכחו הדברים יקבל הנפגע פיצויים על פי חומרת הנזק שנגרמה לו, בכפוף לחוק.

במקרים דוגמת אלו, אשר לצערנו רק הולכים ומתרבים – שכירת שירותיו של עורך-דין הבקיא בדיני תאונות דרכים מומלצת בתוקף.

Be Sociable, Share!