רשלנות רפואית בהריון ולידה
עורך דין יוסף גיברי

תאונות עבודה

כל אדם מבלה שעות רבות, מדי יום, במקום העבודה שלו. בין כל הפעולות השגרתיות המרכיבות את סדר היום, אף אחד אינו חסין בפני תאונות עבודה. למעשה, הנתונים המפתיעים מצביעים על כך שבשנה האחרונה נהרגו בתאונות עבודה בעולם יותר אנשים מאשר במלחמות. הנה כל מה שצריך לדעת על תאונות עבודה, ודגשים משמעותיים בדרך לתביעה בגין תאונה שכזו.

ההגדרה של תאונת עבודה

תאונה מוגדרת כתאונת עבודה כאשר היא מביאה לפגיעה מסוימת באדם, ועונה על אחד מבין התנאים הנוספים הבאים:

  • היא התרחשה בזמן העבודה, כשמקום ההתרחשות הוא העבודה עצמה או סביבתה הקרובה.
  • מדובר בתאונת דרכים שהתרחשה בדרך למקום העבודה או בחזרה ממנו. חשוב להדגיש שנדרש שהתאונה תתרחש במסלול הרגיל שבין הבית לבין העבודה, שעה שסטיות ממנו עלולות לבטל את ההגדרה כתאונת עבודה.
  • תאונה שהתרחשה בעת הפסקת הצהריים של האדם מעבודתו, אפילו אם הפגיעה חלה מחוץ למקום העבודה עצמו.
  • פגיעה פיזית באדם במהלך עבודתו, או אפילו תקיפה מינית.

כיום, מרבית המועסקים בישראל, וגם לא מעט שכירים, מחזיקים בביטוח מפני פגיעות בעבודה. עם זאת, יש לציין שעל מנת שהתביעה בכלל תישקל, נדרש להגיש תביעה בגין אותה תאונה. התביעה חייבת להתייחס לנסיבות הספציפיות של המקרה, אך גם לגובה הנזק שנגרם (הוצאות עבור טיפולים רפואיים) וכן לסוגיות דוגמת אובדן כושר עבודה. בנוסף, נדרש להוכיח את הקשר בין התאונה לבין הפגיעה. וכאן בדיוק נכנסים לעובי הקורה ולחשיבות השימוש בשירותיה של עורך דין תאונות עבודה במקרים מהסוג הזה.

כך עורך הדין מסייע

עורך דין תאונות עבודה צריך להיות הכתובת הראשונה אליה פונים כאשר מעוניינים להגיש תביעה בגין תאונת עבודה, בין אם כנגד המעסיק, בין אם כנגד חברת הביטוח ובין אם כנגד המוסד לביטוח לאומי. זאת מכיוון שהכניסה היא לשדה משחק שהוא הכול חוץ מפשוט: מעבר להגדרה הבסיסית של תאונת עבודה שהובאה כאן, יש לא מעט הסתעפויות של החוק, וכן צורך להכיר מקרי עבר על מנת לבסס עליהם, בתרחיש מקובל, את התביעה.

עורך דין הבקיא בתחום של תאונות עבודה יעניק ללקוח שלו את הליווי לו הוא זקוק לאורך כל הדרך, יסייע לו בהגשת המסמכים ובהתנהלות אל מול המוסדות הרלוונטיים ואף ייצג אותו בבית המשפט, באם הדבר נדרש.

Be Sociable, Share!