רשלנות רפואית בהריון ולידה
עורך דין יוסף גיברי

תביעת פיצויים בגין רשלנות רפואית בהריון

 

עורך דין העוסק בתחום רשלנות רפואית בהריון ובלידה, מסייע בעשיית צדק וקבלת פיצוי כספי הולם מבעל מקצוע אשר התרשל במסגרת עבודתו הנוגעת לתקופת הריונכם.

שירותיו אינם מסתיימים רק בקבלת פסק הדין, אלא בסיוע בהליכי גביית הפיצוי במסגרת שירותי עורך דין הוצאה לפועל, ההופכים להכרח במידה ותביעתכם הוגשה כנגד אדם פרטי או מרפאה עצמאית.

תשעה חודשי בדיקות

הריון הינו בשורה משמחת, תקופה של תשעה חודשים שבסופם אתם אמורים להביא חיים חדשים לעולם. אך לצד השמחה וההתרגשות, תקופה זו מלווה במחשבות ופחדים אודות בריאותו של העובר והתפתחותו התקינה. כך הפכה תקופת ההריון לתשעה חודשים של אינספור בדיקות, סקירות ומעקב של רופאי הריון, שמטרתם היחידה הינה לזהות ככל המוקדם בעיות בהריון או בהתפתחות, ולהעניק ייעוץ וטיפול מתאים שיימנעו פגיעה מיותרת בעובר או באם.

רופאי נשים, מומחי אולטרסאונד, אחיות ויועצים גנטיים הם רק רשימה חלקים של הגורמים המקצועיים אליהם אתם פונים בבקשה לקבלת ייעוץ בתקופת ההריון.

לדעתם המקצועית של אנשי מקצוע אלו עלולה להיות השפעה מכרעת על בריאותו של היילוד, שכן רק להם הידע והניסיון בפענוח הבדיקות הרבות, ולכן חזקה עליהם להתריע בפניכם על כל חשד המתעורר באחת הבדיקות, לשלוח אתכם לבצע בדיקות משלימות, ובסופו של דבר להעניק את ההמלצה המקצועית שלהם בנוגע להמשך הטיפול בבעיה שהתגלתה.

החוק לצידכם!

מה קורה כאשר לאחר הלידה מתברר כי התינוק הינו בעל מום שהיה צריך להתגלות כבר בשלבי ההריון?

במסגרת דיני נזיקין הנהוגים במדינת ישראל, תוכלו לתבוע את בעל המקצוע עצמו, את קופת החולים או המרפאה הפרטית בה הוא מועסק. מטרת חוקים אלו אינם לסייע לאדם כלשהו להתעשר, אלא למנוע מבעל המקצוע או המוסד בו הוא מועסק להמשיך להתנהל בצורה רשלנית, ולהמשיך לפגוע בזוגות נוספים. כמו גם לקבל פיצוי כספי שיקל עליכם במעט בהתמודדות הכלכלית הכרוכה בטיפול בילד פגוע בצורה כזאת או אחרת.

מה הם המקרים בהם חלה רשלנות רפואית בהריון?

רשלנות רפואית מתייחסת כאמור לכל מקרה בו היה אמור בעל המקצוע להתריע בפנינו על בעיה שעלולה להתפתח בעובר ולא עשה כן. בין הדוגמאות הבולטות לכך נוכל למצוא בפענוח שגוי של בדיקות אודות נגיף ה-CMV, התעלמות מסיכונים גנטיים בהתחשב בנתונים של שני בני הזוג, ולמעשה כל מקרה בו לא הייתה התייחסות לתוצאות בדיקה מחשידות או אי התייחסות לגורמים בעיתים בעברה של היולדת.

במקרים אלו, בו היה אמור להתעורר חשדו של האדם הסביר, היה צריך הרופא להפנות את האישה ולעיתים את הגבר, לביצוע בדיקות משלימות וליידע אותם בנוגע לתוצאות הבדיקות והסיכונים הכרוכים בהמשך ההריון.

במידה ולא בוצע תהליך תקין זה, ונולד תינוק שאיננו בריא במאת האחוזים, מבלי שלהורים ניתן המידע והאפשרות לבחור בהמשך הטיפול או ההריון, הרי שמדובר על רשלנות רפואית שפגעה באופן מהותי בעובר, ובמהלך החיים התקין שלו ושל הוריו.

פיצוי כספי לאחר הוכחת רשלנות רפואית בהריון

כאמור, מטרתו של הפיצוי הכספי הינו לסייע להורים בגידול הילד, וזאת מכיוון שלא הם בחרו באופן מודע בהתמודדות עם המום ועם הקשיים הכרוכים בכך, ולכן הגדיר החוק כי על המוסד הרשלני לממן את צרכיו של התינוק הפגום לאורך כל ימי חייו.

גובהם של הפיצויים הכספיים תלוי במידת הפגיעה של התינוק, והם יכולים להגיע עד למיליוני שקלים, ככל שהמורכבות בגידול הילד עולה. לכן, חשוב מאד לאסוף את כלל המסמכים המעידים על כך שבוצעה רשלנות רפואית גרידא, ובעזרתו של עו"ד מומחה לנסות ולכמת את העלות הכספית הכרוכה בגידולו של הילד.

כך שישנה חשיבות מכרעת בבחירת עורך דין המתמחה בתחום, וזאת בכדי להבטיח את מירב הידע המשפטי בתחום הרפואי והרשלנות הרפואית. משפטן בעל ניסיון רב בתחום שיוכל לסייע לכם בריכוז כלל המסמכים, חוות הדעת המקצועיות ויתאים את גובה הפיצויים המבוקשים בהתאם לצרכיכם ולתפיסת בית המשפט.

Be Sociable, Share!